Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 190396618

ES projektas
X
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Steigėjas
marijampoles-savivaldybe-255x164
Kovo 21 dieną mūsų mylima Marijampolė švenčia savo vardo sugrąžinimo 35-metį. Marijampolės vardą miestui davė vienuoliai marijonai, kažkada čia grafienės Butlerienės kvietimu apsigyvenę ir pastatę bažnyčią bei vienuolyną.
Kadangi, marijonai beveik prieš 100 metų turėjo nedidelį ūkį ir taip pat gyveno šalia Marijampolės miesto esančiame Patašinės kaime, kartu su Patašinės UDC kolektyvu, Patašinės šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčios kunigu Arnu Budriumi surengta edukacija vaikams – „Marijonai Patašinėje“. Apsilankyta buvusioje marijonų ūkio teritorijoje, apžiūrėtas kažkada čia vienuolių marijonų pastatytas vienuolyno namelis, Patašinės bažnytėlė, senas sodas šalia jos. Vienuolyno namelio kieme kartu su mažaisiais Patašinės UDC ugdytiniais bandyta atkartoti tai, ką prieš daug metų čia veikė vienuoliai marijonai: pasodinti daržą, garsų pirmosiomis Patašinėje sunokintomis braškėmis, atkurti sodą, džiuginusį ypatingai skaniais vaisiais, pievelėje paganyti vienuolių augintus gyvulius ir paukščius. Aplankyta ir Patašinės bažnyčia, stovinti toje pačioje vietoje, kur kažkada marijonai buvo pastatę šv. Kryžiaus koplytėlę. Bažnyčioje vaikai rado nedidelę bibliotekėlę – imitaciją tos, kurią čia kažkada buvo įsteigę vienuoliai. Tada bibliotekėle galėjo naudotis, visi, kas norėjo. Mažieji Patašinės UDC ugdytiniai taip pat pasiėmė keletą knygelių iš šios imituotos bibliotekėlės. Auklėtoja Virginija Stanulienė vaikus supažindino su baltu vienuolių marijonų rūbu. Kunigas Arnas Budrius labai įdomiai papasakojo mažiesiems apie bažnytėlėje naudojamą atributiką.
Sugrįžus į vienuolyno namelį, vaišintasi skaniais obuoliais ir kriaušėmis, labai panašaus skonio, kaip ir tie, kuriuos savo sode kažkada augino vienuoliai marijonai.
Nuotraukos – Rimutės Spūdienės
Tekstas- Ilona Jančaitienė